Woodplastic je materiál budoucnosti. Ve světě se proto rozrůstá počet jeho výrobců, jejichž výrobky nemusí vždy 100 % splňovat unikátní vlastnosti originálního materiálu.

 

Při výběru dávejte pozor především na tyto aspekty:

 

Složení materiálu – kvalita prken je ovlivněna poměrem, kvalitou a typem polymeru či dřevité hmoty. Čím více je polymeru, tím je povrch prken vizuálně i pocitově více plastový.

 

Optimální poměr je cca 60 % dřeva a cca 40 % polymeru (ideálně tzv. HDPE – teplotně velmi odolný a zdravotně naprosto nezávadný vysoko-hustotní polyethylen).

 

Konstrukce – dutá prkna jsou levnější než plná, hrozí u nich však riziko popraskání či jiné tvarové změny. Dutá prkna je při realizaci terasy nutno spádovat, plná se mohou pokládat i na rovný povrch.

 

Povrchová úprava – volit lze např. hladký povrch, malé nebo velké drážky, povrch s kresbou dřeva apod. Velmi praktické je vyzkoušet si osobně ve vzorové prodejně teras (Praha Štěrboholy: www.terasovecentrum.cz), po jakém povrchu se vám chodí příjemněji naboso.

 

Tvarové řešení – existují prkna mnoha různých délek a šířek nebo kazety (dlaždice).

 

Záruka – renomovaný výrobce vám nabídne garanci až 25 let proti dřevokazným houbám, hnilobě či hmyzu.

 

Kvalitu woodplastic® je těžké rozeznat na první pohled. Rozhodující je tradice, renomé výrobce a reference od zákazníků.